Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Senoz Esnaf  
Senoz Deresi
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Animasyonlar | Anketler | Sitene Ekle | Mesaj Gönder | Sohbet | MircScriptİndir

HABER ARA


Gelişmiş Ara

EN ÇOK OKUNANLAR

Çayeli Kaymakamı Oguz Şenlik'den veda mesajı

Çayeli Kaymakamlığı’ndan Denizli ili Serinhisar Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Oğuz ŞENLİK, bir veda mesajı yayımladı.

Kategori  Kategori : Haberler
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 824
Tarih  Tarih : 18 Eylül 2018, 12:06

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Kaymakam ŞENLİK mesajında şu ifadelere yer verdi:

’’Saygıdeğer Çayelililer, değerli dostlarım ve değerli çalışma arkadaşlarım;

2016 yılında Şanlıurfa Vali Yardımcılığından, Çayeli'ne tayin oldum. 22 aylık görev sürem boyunca bana verilen görevleri, layıkıyla gerçekleştirmek ve istenilenin fazlasını yapmak için gayret gösterdim. Bu görev ve sorumluluk bilinci içinde devlet anlayışı ile tarafsız ve adil olarak Çayeli'nde yaşayan her vatandaşın kaymakamı olarak hizmet etmeye gayret ettim. Devletin her zaman hoşgörüsünü, merhametini, şefkatini ve gülen yüzünü göstermeye çalıştım.

Bana verilen görevleri yerine getirmenin huzuru ve bütün vatandaşlarımın gönüllerinde hoş bir seda bıraktığıma inanarak Çayeli'nden ayrılıyorum.

Yaratana ve yaratılana duymuş olduğumuz sevgi, muhabbet, bu mevki ve makamların bizlere milletin emaneti olduğu idraki ile sizlere hizmet etmeye çalıştım. Her zaman "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturu ile hareket ettim.

Fırat'ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa bunun da hesabının bize sorulacağı hissiyatı içerisinde oldum. Makam ve ikametgâhımda sonuna kadar siz değerli Çayelililere açık oldu.

Görevim olsun ya da olmasın her konuda kendimi sizlerin yerine koyarak hizmet etmeye çalıştım. Her zaman mağdurun, mazlumun yanında olmaya onların derdi ile dertlenmeye çalıştım.

Görevde bulunduğum süre içerisinde siz Çayelililerin destekleriyle çok önemli ve güzel işlere hep birlikte imza attık. Bu kısa sayılabilecek görev süremde yaptığımız hizmetlerin bir bölümünü anımsatmam gerekirse; kilometrelerce yeni yol(hamyol),beton yol, menfez, içmesuyu şebekesi, istinat duvarı, misafirhane ve köy konağı gibi KÖYDES Projeleri kapsamında Çayeli'nde bulunan her köye mutlaka bir yatırım, bir hizmet yapıldı. Çayeli merkezde doğalgaz yatırımı vb. gibi birçok hizmetin gerçekleşmesine birlikte tanıklık ettik.

Çayeli'ne geldiğimizde ilk işimiz eğitim dedik, birinci meselemiz kitap dedik ve Çayeli'nden belki de bilime ve insanlığa büyük katkılar yapacak bir çocuk çıkarabilir miyiz düşüncesi ile eğitim projeleri uyguladık. 
"Bir İnsan Bir Kitap", "Her Çocuk Bir Etkinlik" inancıyla ile özgün projeler icra ettik.

Maddi ve manevi tüm gücümüzü eğitime harcamaya çalıştık. Sonuç olarak eğitim alanında başarılı sonuçlar aldık.

Sosyal Yardımlaşma vakfımızın çalışmaları kapsamında yaptığımız sosyal yardımlar ile birçok mağdur vatandaşlarımıza destek-katkı sağlamaya çalıştık.

Yapmış olduğumuz bu başarılı çalışmalarımızda her zaman bizlere destek olan, Valimize ve siz Çayelililere çok teşekkür ediyorum.

Çayeli halkının, Serinhisar ilçesine tayinimin çıkması nedeniyle göstermiş oldukları sevgi, ilgi, teveccüh ve üzüntüsünü gördükçe ben de hizmet süremin 22 ayını burada geçirerek sizlerden biri, sizlerin bir parçası olduğumu adeta Çayelili olduğumu düşünüyorum.

Güzel vatanımızın birçok bölgesinde görev yapma şerefine eriştim. Milletimiz, sizler hizmetlerin en güzeline layıksınız. Bu uğurda bir katkı yapabildiysek ne mutlu bizlere.

Çayeli'nde görev yapmaktan ve sizlerle birlikte olmaktan onur duydum. Gönül isterdi ki daha uzun yıllar birlikte çalışalım ama memuriyet, kaderin cilvesi. Çayeli'ni ve Çayelilileri hiçbir zaman unutmayacağım.

Görev yaptığım süre içinde anılarım, güzel günlerim ve mutluluklarım oldu. Bu sürede her zaman yanımda olan çalışma arkadaşlarıma ve siz Çayelililere teşekkür ediyorum.

Dağları, yaylaları, dereleri ırmakları ile Çayeli hakikaten doğal güzellikleriyle tanınan bir ilçemiz. Çayeli'ni en az sizler kadar sevdiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Çayeli'nin ve Çayelililerin benim yanımda özel bir yeri olacaktır. Her ne kadar mekânlarımız farklı olsa da gönüllerimiz ideallerimiz bir olacak.

Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde çalışmak bizler için şereftir. Bu duygu ve düşünceler ile Serinhisar'da bir evinizin, bir kapınızın, bir kardeşinizin olduğunu unutmayınız.

Son olarak, Yunus’un şu dörtlüğünü anımsatmak istiyorum;

Ben gelmedim dava için
Benim işim sevi içi
Gönüller dost evi için,
Gönüller yapmaya geldim.

Bilmeden, istemeden de olsa, kalpleri kırmış, gönülleri incitmişsem hakkınızı helal ediniz.’’

Oğuz ŞENLİK
ÇAYELİ KAYMAKAMI
(17 Eylül 2018)
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Haberler

En Çok Okunan Haberler

Umut yarını değiştirme çabasıdır!07 Temmuz 2019
RadyoSenoz
 
İSTEK GÖNDER

FOTOĞRAF GALERİLERİ

Yayınlanan yazıları kaynak göstererek yayınlamak serbesttir. © Copyright 2004-2009
Yazar Girisi | Altyap: MyDesign Haber