Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Senoz Esnaf  
Senoz Deresi
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Animasyonlar | Anketler | Sitene Ekle | Mesaj Gönder | Sohbet | MircScriptİndir

HABER ARA


Gelişmiş Ara

EN ÇOK OKUNANLAR

Şampiyon Yeşiltepe

Senozderesi Dostluk Turnuvası 16 Temmuz'da yapılan final karşılaşmasıyla tamamlandı. Finalde Yeşiltepe ile Buzlupınar karşılaştı. Yeşiltepe'nin Buzlupınar'ı 2-0 yenmesiyle 2. Senozderesi Dostluk Turnuvası'nın şampiyonu oldu. Üçüncülük maçında da Kaptanpaşa-Madenli arasında oynandı. Kaptanpaşa 3. oldu.

Kategori  Kategori : Turnuva 2006
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 3871
Tarih  Tarih : 10 Nisan 2009, 21:13

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2. SENOZDERESİ DOSTLUK TURNUVASI BİTTİ
HERŞEY GENÇLİK İÇİN

Turnuvanın birincisi olan Yeşiltepeköyü Derneği Başkanı Ahmet SARAL'ın turnuva hakkındaki düşüncelerini sorduk:

Sayın Saral köyünüzün futbol takımı şampiyon oldu lütfen duygularınızı bize açıklarmısınız?

Saral : 1970 yılında Kurulmuş olan Yeşiltepeköyü Derneği bu güne kadar Köyü, Deresi, İlçesi, İli, Bölgesi, Vatanı, Milleti ve Bayrağı için hep var olmuştur ve de olacaktır. Derneğimizin kuruluş amacı zaten budur. Sivil toplum orgütleri bir ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde büyük rol oynar tabiiki. Bu örgütü iyi işletebilirseniz yarınımızı emanet edeceğimiz gençlerimiz için her zaman en iyisini yapmayı arzuladık. Gerek eğitimlerinde olsun, gerek bu tur faaliyetlerde tabiiki bunun meyvesini görmek bizleri mutlu ediyor. Senozderesi futbol turnuvası gerçekten çok güzel düşünülmüş, organize edilmiş topluma faydalı bir organizasyon. Komşuların hasretlerini gidermesinden, çocuklarımızın birbirlerini tanımasından, örnek olarak sergilediğimiz birlik ve beraberlikten taki çocuklarımızı sokak ve kahve köşelerinden arındırıp yeşil sahalara bir araya görmeye kadar bu beni çok mutlu etmiştir. Sanırım sizleri de mutlu etmiş olacaktır. Çocuklarımız ve gençlerimiz için faydalı olan her şeye Yeşiltepe Derneği vardır. Beni göreve getiren koşularım bu yetkiyi bana bir görev olarak vermişlerdir, ben de bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime söz veriyorum. Turnuvaya katılan bütün köylerin sporcu evlatlarına başarılar diliyorum. Kazanan Yeşiltepe değil, senoz deresi kazanmıştır, dostluk kazanmıştır. gençlik kazanmıştır. Tüm hemşerilerimi saygıyla kucaklıyor 2 Ağustosta Yapılacak olan 11. Çay festivaline davet ediyorum.

KAZANAN DOSTLUK OLDU

4 Haziran 2006 da İstanbul Burak spor tesislerinde başlayan 16 Temmuz 2006 da Selimiye spor tesislerinde finali oynanan Senoz Derneğinin hazırlamış olduğu 2006 Senoz Deresi futbol turnuvası finale kalan Buzlupınar Yeşiltepe arasında oynanan final maçı ile son buldu.

Turnuvanın Birinci Takımı Buzlupınar?ı 2 - 0 yenen Yeşiltepe köyü oldu turnuvanın başladığı günden bu yana büyük bir azımla çalışan futbolcu kardeşlerimiz ve takımı çalıştıran değerli hocamız Mehmetali Topçu hoca mükafatlarını birincilikle almış oldular. Maçtan sonra takımı en iyi şekilde çalıştıran tecrübeli hoca Sayın Topçunun turnuva değerlendirmelerini aldık.

Sayın Topçu 2006 Senoz Derneği'nin düzenlemiş olduğu turnuvanın şampiyon takımı olan Yeşiltepe köyü futbol takımı hocası olarak bizlere söylemek istediğiniz neler var?

Bu turnuvaya başından beri çok iyi hazırlandık. Futbolcularımızın saygılı, çalışkan, özverili davranışlarından dolayı hepsini alınlarından öpüyorum. Bir hazırlık maçımızda sakatlanan Ensar arkadaşımızın durumu beni çok üzdü. Umarım en kısa zamanda iyileşir. Ayrıca köyümüzün dernek yönetiminin Yeşiltepe Köyü Spor'a maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayıp gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. İnşallah seneye tekrar şampiyon oluruz.

Turnuvaya başından beri maç yaptığı takımların korkulu rüyası olan Buzlu pınar köyü futbol takımı; yarı final maçında iki as futbolcusunun kırmızı kart görmesiyle büyük bir talihsizlik yaşadı final maçında rakibi Yeşiltepe köyü futbol takımına mağlup olarak turnuvanın ikincisi oldu 2005 Senozderesi futbol turnuvasında da ikinci olan Buzlupınar köyü futbol takımını maalesef yalnız bıraktılar. Maçtan sonra Değerli hocamız Adem Korkmaz?e turnuva hakkındaki izlenimlerini sorduk

Sayın Hocam iki yıldır yapılan Senozderesi turnuvası hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim?

2005'de başlayan ve 2006'da da devam eden, inşallah tekrarı her yıl olacak olan bu turnuvaya iki yıl üst üste final oynama başarısını gösterdikleri için Buzlupınarlı gençlerle gurur duyuyorum. Hepsine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki turnuvalarda da aynı azimle çalışıp daha başarılı olacağına inanıyorum. Fakat üzüldüğüm bir şeyv ar. Turnuva boyunca yanımızda olmasını istediğimiz köyümüzün gurbetteki iş adamlarını yanımızda göremedim. Yaptığımız şey kötü bir şey değil. Spor yapıyoruz, acaba kendilerine soruyorum memleketlerinden kilometrelerce uzakta gurbette bulunan kaç köy halkının evlatları böyle bir organizasyonla bir araya geliyorlar. Şayet gençlerimizi biraz olsun kahve köşelerinden arındırıp yeşil sahalara toplayabildiysek ne mutlu bizlere. Kendilerine gazeteniz aracılığıyla sesleniyorum. Lütfen yanımızda olsunlar. Onların her türlü maddi ve manevi desteğine ihtiyacımız vardır. Türübünlerde desteksiz kaldık, bu mu Buzlupınar köyü, böylemi olmalı Buzlupınarlılar. Sanırım bu durumu atalarımız görse çok üzülürdü. Senoz deresinde Buzlupınarın birlik ve beraberliği her zaman en iyi şekilde olmuştur ve yine de olmalıdır. Unutmayalım, hepimiz soğuksudan geldik, atalarımızın mezarı orada, orada hoca ezan okuyunca hepimizin atası o ezanı dinliyor. Birlik ve beraberliğin en fazla olması gereken bir dünyada ve bir zamanda yaşıyoruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Bu turnuvayı tertipleyen tertip komitesine ve emeği geçen tüm senozlulara teşekkür ediyor, sanırım turnuva amacına ulaşmıştır. Yani tanışma kaynaşma, dostluk kurma var olan dostlukların pekiştirilmesi bu turnuvanın amacıydı. Seneye bir yenisinde buluşmak üzere. Sponsorumuz olan Korkmaz Turizm'e de teşekkür ediyorum.

Turnuvanın üçüncüsü olan Kaptanpaşa rakibi Madenli köyü futbol takımını rahatlıkla geçerek turnuvaya veda etti. Üçüncülüğünü sevircisiyle kutlayan Kaptanpaşa, seneye çok iddialı olduklarını belirttiler. Turnuvanın dördüncülüğünü kazanan Madenli spor takımında yaşanan talihsizlikler birbirini kovalarken yinede büyük bir özveriyle dördüncü olayı başardılar.

Turnuvadan sonra Turnuva boyunca hiçbir hizmetten kaçınmayan komite üyesi ve Senoz Derneği gençlik kollarının çalışkan bir üyesi olan Engin KARAL?a turnuvanın bilinmeyen yönlerini sorduk.

Sayın Karal, turnuva boyunca köyünüzün takımı elenmesine rağmen sizi bu azımla turnuva için çalışmanıza sebep nedir?

Ben senozderesinin evladı olarak Senoz için elimden geleni her zaman yaptım ve yapmaya hazırım. Fakat üzüldüğüm bir şey var. Hem turnuva için hem de senozderesi için organizasyonlar için üzerine düşeni yapmıyorlar. Görmüyorlar mı sokakta kalan çocukların durumlarını. Ya madde bağımlısı oluyorlar, ya kapkaççı oluyorlar, ya da serseri. Halbuki bu tür organizasyonlarla çocuklarımızı biraz olsun sokaktan kurtarmış olacağız. Bunun için fazla bir şey gerekmiyor. Sadece senoz deresinden olduklarını unutmayıp, kendi çocuklarını düşünsünler. Onların geleceğini onların tahsilini düşünsünler. O zaman inanıyorum ki benim gibi içten ve azimli olarak çalışacaklardır. Turnuvaya emeği geçen bütün büyüklerime ve sponsorluk yapan esnaf arkadaşlarıma, kurum ve kuruluşlara içten teşekkür ediyor ve seneye inşallah eksiklerimizi gidererek 2007 Senozderesi Futbol Turnuvası'nda daha iyi hizmetlerle buluşmak üzere...

Biz de sayın Engin Karal'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. .
 

(Haber: İstanbul Karadeniz Gazetesi)
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Turnuva 2006

En Çok Okunan Haberler

Mevsim kış ve biz üşümüyoruz bile!29 Ocak 2019
RadyoSenoz
 
İSTEK GÖNDER

FOTOĞRAF GALERİLERİ

Yayınlanan yazıları kaynak göstererek yayınlamak serbesttir. © Copyright 2004-2009
Yazar Girisi | Altyap: MyDesign Haber